Natūralus šeimos planavimas

Natūralus šeimos planavimas - patikima, saugi, sveika, ekologiška šeimos planavimo priemonė.

Natūralus šeimos planavimas puikiai tinka tiek norit atidėti nėštumą, tiek siekiant pastoti.

Natūralus šeimos planavimas - tai brandžių ir atsakingų poros santykių kūrimo priemonė.

 

Yra dvi pagrindinės natūralaus šeimos planavimo (NŠP) formos. Pati seniausia forma yra ekologiškas maitinimas krūtimi. Kai kuriose pasaulio vietose jis ir dabar yra labai populiarus. Ekologiško maitinimo krūtimi esmė yra dažnas žindimas. Šis metodas nereikalauja nei žinių apie vaisingumą, nei periodinio susilaikymo nuo lytinių santykių. Šis metodas sukurtas Dievo, pačios gamtos kūrėjo. Terminas "ekologiškas maitinimas krūtimi" naudojamas pabrėžti skirtumui tarp "kultūringo" maitinimo krūtimi, kuris turi mažai įtakos vaisingumui. Daugiau apie maitinimą krūtimi ir amžiaus skirtumo tarp vaikų reguliavimą galite paskaityti skyrelyje Taikymas

Kita Natūralaus šeimos planavimo forma yra sistemiškas NŠP ir jis remiasi kasdieniu vaisingumo požymių stebėjimu. Šis metodas gali būti naudojamas tiek siekiant atidėti nėštumą, tiek norint pastoti. Kai siekiama išvengti nėštumo, "esmė" yra susilaikyti nuo lytinių kontaktų vaisingomis dienomis.

Praktiniai patarimai kaip naudoti NŠP yra labai paprasti ir gali tilpti ant vizitinės kortelės:

Kad išvengtum nėštumo:

I fazė pasibaigia ciklo dieną, apskaičiuotą iš trumpiausio per 12 ciklų atėmus 20. Sekanti diena jau yra laikoma vaisinga. Arba tą dieną, kai pasirodo gleivės. (pagal pirmesnį požymį). Susilaikykite nuo lytinių santykių.

III fazė prasideda trečią pakilusios temperatūros vakarą, jei nebuvo trukdymų, arba vadovaujantis gleivių simptomatika, trečios dienos po piko vakarą (pagal vėlesnį požymį). Būtina sulaukti abiejų simptomų - BKT ir gleivių - piko.

Siekiant nėštumo:

Palaukite vaisingų gleivių pasirodymo ir mylėkitės iki pat trečios dienos po piko. Stebėkite temperatūrą. Jei temperatūra pakilusi laikosi 21 dieną, yra 99 proc. Tikimybė, kad esate nėščia. Norėdama apskaičiuoti gimdymo datą, iš pirmos pakilusios temperatūros dienos atimk 7 ir pridėk 9 mėnesius.

Greičiausiai sunku suprasti kas čia parašyta. Tačiau geriau paskaitę suprasite, kad taip yra dėl to, kad nėra suprantami terminai, kurie naudojami. Pvz., III fazė reiškia "poovuliacinė nevaisinga ciklo fazė". Ciklas - tai moters mėnesinių ciklas, laikas nuo vienų mėnesinių pirmos dienos iki dienos prieš kitų mėnesinių pradžią. Perskaitę tas taisykles kelis kartus greičiausiai suprasite kodėl naudojama tiek daug sutrumpinimu.

Patirtis rodo, kad šiomis taisyklėmis daugelis porų nesunkiai gali naudotis.

Tačiau mokymasis vis tiek reikalingas. Kodėl?

Pirma, tam, kad gautumėte kvalifikuotą pagalbą, jei jums sunku pritaikyti pateiktas taisykles savo individualiu atveju. Kai kurios taisyklės gali būti liberalesnės, kai kurios geriau tinka konkrečiais atvejais.

Antra, reikia išmokti terminologiją (kad susišnekėtumėte), tai nėra labai sudėtinga.

Trečia, daugelių žmonių patinka sužinoti kas sukelia pokyčius moters organizme. Nėra būtina tai žinoti, tačiau daugeliui vyrų, o taip pat ir moterų, tai atrodo naudinga.

Patirtis rodo, kad didžiausias sėkmės faktorius nėra susijęs su vaisingumo ženklų supratimu ir ypatingai susijęs su poros tarpusavio bendravimo kokybe ir sutarimu dėl tolimesnių veiksmų. Kai poros supranta NŠP privalumus jie gali planuoti šeimą su pasitikėjimu.